Koncert legendární kapely Manolito Simonet y Su Trabuco

Čt, 14/04/2016 - 13:41 -- mario
Datum konání: 
01/05/2016 - 19:30

V Praze se uskuteční koncert jedné z nejlepších kubánských kapel současnosti, který si nesmíte nechat ujít! Server iSALSA.cz pro vás navíc vyjednal slevu 20%. Je třeba jen vyplnit registrační formulář!

Manolito y su Trabuco jsou novátorskou skupinou s unikátním složením. Základem je tradiční sestava charangového orchestru (housle, violoncello a flétna), dále dvě trubky dva pozouny, syntezátor, klavír a kontrabas, to vše doplněné o timbaly, k nimž vizionářský leader kapely Manolito Simonet přidal klávesy a bicí.

Šestnáctičlenný soubor Manolito y su Trabuco je jednou z největších a nejoblíbenějších timbových kapel. Dokladem více než dvacetileté úspěšné kariéry jsou jejich nespočetné zahraniční zájezdy. Milovníkům salsy není třeba je představovat. Nakonec zařaďte tři sólové vokály a máte opravdový válečný stroj. Manolito y su Trabuco dostanou salsisty na celém světě. Odpor je zbytečný! Manuel Simonet se narodil v Camaguey roku1961. Na klavír a tres se začal učit pod vlivem hnutí amatérských umělců a zkraje osmdesátých let už hrál na piáno ve dvou skupinách – Lagrimas Negras a Inspiracion. V roce 1986 se stal hudebním režisérem, skladatelem a aranžérem orchestru Maravillas de Florida. V roce 1993 vytvořil vlastní skupinu – Manolito y su Trabuco. Slovo „trabuco“ je na Kubě synonymem pro týmovou sílu, něco jako válečný tanec haka novozélandského ragbyového týmu All Blacks. Manolitovo Trabuco je věrné svému názvu. Je to působivá, výbušná skupina, budící nadšené reakce fanoušků a lze vřele doporučit vidět je naživo. V nejpopulárnějším pořadu kubánské televize Mi Salsa byli v roce1994 označeni za objev roku. V následujícím roce vydali u vydavatelství Egrem svou první nahrávku „Directo al Corazón“ a vyjeli na první zahraniční turné. V obou případech zaznamenali okamžitý úspěch. Následovala další alba: Contra Todos los Pronosticos (Egrem, 1996), Marcando la Distancia (Egrem, 1998), Para Que Baile Cuba (Egrem, 2000) a Se Rompieron los Termometros (Egrem, 2001). V letech 1999 a 2000 obsadili Manolito y su Trabuco první příčku na kubánském soutěžním festivalu Cubadisco v kategorii taneční hudby i za text Nicoláse Guilléna pro píseň Llego la Musica Cubana. V roce2004 dosáhlo značné popularity album „Locos por mi Havana“. Ve vydavatelství Egrem se stalo nejprodávanější nahrávkou a bylo zvoleno nejlepší taneční hudbou roku. Rok 2006 přinesl další ovoce, „Hablando en Serio“, rok 2008 pak projekt „Control“. Skuteční velikáni kubánské hudby, Manolito y su Trabuco, prezentují na turné 2011 svá poslední alba, působivé a taneční „Trabuco una vez mas,“ a „Beat Cubano“, první počin kapely ve stylu latinského jazzu. Manolito y su Trabuco je nejlepší současná kubánská hudba. Do Paláce Akropolis se vrací téměř po 5 letech (první vystoupení se konalo 21.6.2011)

o hudbe/styl: 
typ akce: 

Rezervace lístků na koncert Manolito y Su Traboco