Hudba pro začátečníky | iSALSA.cz

Hudba pro začátečníky

Čt, 04/03/2010 - 12:26 -- mario

hitparade_medium.jpgČasto se mě na kurzech lidé ptají na vhodnou hudbu pro začátečníky. Nechcete-li si kupovat hudbu v obchodech či na internetu, existuje několik možností jak si vhodnou hudbu poslechnout, jednou z nich je např. server Youtube.
Klasikou všech klasik je song, na kterém se učil tancovat salsu snad celý NY. Nejedná se o nic jiného než o Acid Ray Barretta.


Poněkud modernější, avšak neméně používanou písní je následující kousek. Nejedná se sice o salsu, ale rytmus v tom slyší snad úplně každý.


Jeden z nejlepších učitelů salsy, které jsem kdy zažil, má v poslední době v oblibě používat na svých lekcích song Cosas Nativas od Frankieho Ruize.....a mnozí už tuší, že se jedná o Supermária.


Mezi další kousky, které slyšíte 30x na každém salsa kongresu, patří klíč od Grupo Latin Vibe - La llave. Tuhle písničku jsem poslouchal stále dokola opravdu dlouhou dobu. Excelentní záležitost, hudba přesně pro procítěný a sofistikovaný NY style. Que viva el mambo! and Jazz!

V posledních letech se do obliby dostává mix salsy a reggaetonu (mix latin popu, hiphopu a bůhví čeho ještě) označovaný jako salsaton. Výhodou salsatonu je jasně čitelný rytmus a svěží dech, který vnáší do salsy.