Co a jak na parketě | iSALSA.cz

Co a jak na parketě

Čt, 04/03/2010 - 14:38 -- mario

Latino tance jsou natolik extatickou záležitostí, že se na ně mnoho tanečníků vrhá občas zapomínajíc na některé slušné či správné zásady chování.

Zvolte správnou obuv
Taneční obuv by měla klouzat tak akorát. Na parkety a speciální taneční povrchy se obzvláště nehodí indoorové druhy sportovní obuvi s protiskluzovou podrážkou.

Nazapomeňte na parfém a deodorant
Osobně je považuji za jednu z nejdůležitějších součástí taneční výbavy. Asi neznám dívku, která by si nestězovala na tento problém! :( Pokud se spojí vášeň pro tanec, léto a plný klub, je nezbytné vše nosit s sebou a to klidně včetně malého potítka či ručníčku. Jednu dobu to byla v N.Y. klubech dokonce móda a každý tanečník nosil (k barvě obuvi či opasku) sladěný ručníček.

Na salse tancuje každý s každým
Nebojte se oslovit neznámého partnera/partnerku a požádat o tanec. Z mojí zkušenosti se lidé při žádosti o tanec spíše nepředstavují. Nicméně s ohledem na přátelskou tvář naší salsa komunity a Facebook budete znát brzy skoro všechny místní salseros :)

Pozor zleva i zprava
Někdy je na parketu mnoho vášně a málo místa, proto přizpůsobte tanec "dopravní sitaci" a vašim dovednostem. Jako tanečník dbejte v první řadě na svoji partnerku.