L.A. nebo kubánu? | iSALSA.cz

L.A. nebo kubánu?

Út, 11/10/2011 - 17:39 -- mario
L.A. salsa style

To je asi nejčastější otázka, která padne, když jdete tancovat s někým novým. Proč ale, když tu L.A. nikdo netancuje? Zde je malý přehled toho, co je L.A. style a jak se opravdu tancuje.

Tento styl, jak název napovídá, původem z Los Angeles je ovlivněn soutěžním tancováním a nese v sobě mnoho akrobatických prvků, vhodných především pro efektní show. Je to styl vemi dynamický, přesný, ostrý, někdy na hranici agresivity, s nesmírnou dávkou kreativity. Mezi přední představitele L.A. stylu patří Josie Neglie, Francisco, Johnny a Luis Vazquez, Joby Brava, Melissa Fernandez a několik dalších. Někteří zdejší kubánští lektoři mylně tvrdí, že ho vymysleli běloši. Vymysleli ho však Latinos především ze severní a střední Ameriky, kteří emigrovali do USA.

Výstavní skříní správného L.A. je především Mayan Competition, která dostala několik tanečníků do globálního povědomí účastníků a organizátorů salsa kongresů.

Orville Small- Vítěz Mayan World Salsa Competition 2003


Adrian y Anita: Několikanásobní mistři světa, Adrian původně tancoval a učil se ve skupině Johnnyho Vazqueze (další video)


Johnny Vazquez: Téměř každou show odehraje:)
Francisco Vazquez: Bratr a učitel Johnnyho, vystoupení z Prahy


Alex Da Silva: Asi nejbohatší tanečník salsy na světě, který má vilu v L.A. a krom toho sbírku veteránů.

Takže jak vidíte, opravdové L.A. u nás nikdo netancuje, možná ho v některých choreografiích tancoval S.E.C.S team, ale to je dávno.

Nejpříhodnější označení toho, co se u nás tancuje, je La Linea či je Puerto Rico style on1