SANTY Y SU MARABÚ

Út, 30/08/2011 - 22:54 -- mario
salsa akce

V Praze působící kubánský orchestr Santy y su Marabú v čele s nadaným kubánským multiinstrumentalistou Santiagem F. Jimenezem Smithem (Santy) – skladatelem, kapelníkem, zpěvákem a treserem, předvádí přesně to, co můžete zažít na koncertech v proslavené havanské Casa de Música - živelnou a energickou kubánskou taneční dávku, spontánost, rytmicky bohatou a melodickou muziku a to vše z autorské dílny Santiaga.

Santyho aranže obsahují kořeny tradiční kuby (son, bolero, mambo, guaguaco, cha cha cha, sucu sucu, mozambique, afrokubánský folklor, changui..), latinské vlivy (merengue, samba.), jazz i moderní karibský proud (timba a reggaeton), které dokáže velmi osobitě a s citem spojovat v “salsu” či bravůrně zachovat původní tradiční formy. Koncert Santy y su Marabú je strhující a pestrobarevou plejádou karibských rytmů s originálním nábojem v podání talentovaných hudebníků pocházejících z Kuby, Mexika a ČR (tres, piano, basa, konga, bonga, timbáles, trubka, trombón, flétna/saxofon). V roce 2007 vydala kapela své debutové album Rumberito.

Santy (Santiago F. Jiménez Smith) - zakladatel, kapelník, skladatel a aranžér (tres, zpěv)
Narodil se v provincii Camaguey na Kubě. Už ve svých šesti letech hrál své první písně na kytaru. Studoval na hudební konzervatoři Felixe Varely v Havaně - obor klasická kytara. Po promoci absolvoval kurz harmonie a instrumentace na Berkley Schooll of music zaměřený na populární hudbu. V Havaně, už jako hudebník profesionál, spolupracoval s mnoha populárními hudebními skupinami. Nahrával v nejlepších nahrávacích studiích na Kubě s hudebníky první třídy. Od roku 2003 působí jako kapelník ve své skupině Santy y su Marabú (dříve pod názverm Son de Cuba).

Konktakt na skupinu:

www.santymarabu.eu
www.facebook.com/santymarabu
www.myspace.com/santymarabu

Naše koncerty:

http://www.santymarabu.eu/kde-hrajeme

Galerie: 
atl 1 text
atl 2 text
atl 3 text
atl 4 text
atl 5 text
atl 6 text