Učitelé

Čt, 04/06/2020 - 10:45 -- mario

Marián & Sofi

Marian & Sofi

Marián

Marián je jediným českým mezinárodním instruktorem, mistrem ČR v salse, zakladatelem Národního salsa kongresu a pořadatelem kulturních akcí.

Jeho styl charakterizuje precizní technika vedení a kreativní tancování s ohledem na mnohovrstevnatou strukturu salsy. Kloubí NY style s tradičními kořeny afrokubánského folklóru a moderními vlivy (moderna,jazz). V jeho tanečním stylu se uplatňují znalosti afro-kubánských perkusí, na které hraje, společne s jedinečným vnímáním hudby, které si osvojil jako DJ. Během svého působení v taneční skupině S.E.C.S. vystupoval na řadě mezinárodních kongresů a nyní se věnuje choreografování vystoupení s latinsko-americkou tématikou. Ve volném čase se dále věnuje následujícím tancům: bachata, son, chacha, rumba cubana, zouk a kizomba.

Jako DJ se specializuje na oblast nejnovější salsa/mambo/timba tvorby a na raritní sběratelskou hudbu z období 60.-70. let (salsa dura).
Hráje nejen v českých i zahraničních klubech, ale i na mezinárodních salsa kongresech, kde si zahrál s nejlepšími světovými Djs jako El Chino, Mauri, Lubi, David La Clave ci Mafie Zouker.

Sofi

Sophia je talentovanou mladou instruktorkou a DJkou salsy a bachaty a jednou z nejvyhledávanějších tanečnic u nás. Na hodinách se věnuje elegantním stylingovým technikám v partnerworku.Lektoři, u kteých se učili:
Eddie Torres - The Mambo King - New York
Terry & Cecile - Paris
Dom & Marion - Paris/Marseille
Panagiotis & Myrto - Athens
Burju a Viktor - Hacha y Machete Boston
Frankie Martinez New York
SuperMario - Londýn
Luis Vasquez a Melissa Fernandez - Los Angeles
Griselle Ponce New Jersey
Jazzy (Oslo)